650g/m2 sűrűségű, 100%-ban Kashmír kecske gyapjából szőtt, egyenes szálú kashmírgyapjú takaró.
A derékalj méret: 130x200 cm
Méretválasztó:
A szállítás normálisan folytatódik a COVID-19 alatt.
Az online vásárlás jelenleg a legbiztonságosabb vásárlási mód. Legyen egészséges - vásároljon online!
- testhőmérséklet kiegyenlítő
- biztosítja a bőr tökéletes légzését és segíti az optimális vérkeringést
- immunrendszer erősítő
- migrénes tünetekre, mozgásszervi és reumás panaszokra pozitív hatással bír
- megakadályozza a felfekvéseket
- használatával megelőzhető a felfázás
- a testet egyenletesen, a megfelelő hőmérsékletben és páratartalomban tartja
- az izzadságot elpárologtatja, megakadályozza a leizzadást
- maximális komfortot nyújt télen-nyáron
A gyapjú szálsűrűsége azt a számot jelenti gr/m2 értékben, amely megmutatja, hogy egy négyzetméter hány gramm gyapjúszálat tartalmaz.
Minél fázósabb, annál nagyobb sűrűségi indexel rendelkező gyapjú terméket ajánljuk Önnek!
Gyapjú termékeink Woolmark minősítéssel és jelzéssel rendelkeznek!
Kategória: | gyapjú takarók |
Amennyiben aludt már gyapjú ágyneműben, tudja, hogy az érzés semmilyen más szintetikus fekvőfelülethez nem hasonlítható. Viszont, ha még nem, akkor ne habozzon kipróbálni, garantáltan pozitív csalódás éri!
A 100% Kashmír kecske gyapjú rengeteg jó tulajdonsága ismert.
Egyik ilyen a Lanolin tartalma. A lanolin erőteljes hidratáló és bőrlágyító hatású, bőr problémákra nagyszerű segítség lehet.
A gyapjú tökéletesen képes együtt lélegezni az emberi testtel, ennek köszönhetően biztosított a szervezet optimális oxigénellátása és lehetővé teszi a testhőmérséklet önszabályozását, ebből kifolyólag kezelni képes, illetve megelőzni a reumatikus és veseproblémákat.
Maximális komfortot nyújt alvás közben télen, nyáron egyaránt. Válassza a kellemes tapintású, bárány gyapjúból szőtt derékaljainkat, takaróinkat, párnáinkat, amennyiben fontos Önnek a kényelmes és egészséges alvás! Gyapjú ágyneműink Magyarországon, 100% tiszta merinói gyapjúból készülnek, viselik a nemzetközileg is elismert Woolmark védjegyet. A Woolmark védjegy olyan termékeket jelöl, amelyek 100% tiszta élő gyapjúból készültek és minőségük, megbízhatóságuk világszerte elismert.
Az eredeti gyapjú termékek minősége a generációkon túlnyúló használattal igazolható a legjobban.
A gyapjú természetes eredeténél fogva képes együtt lélegezni a testtel, így lehetővé teszi a testhőmérséklet önszabályozását, biztosítja a bőr légzését, javítva a vérellátását, a testet megfelelő hőmérsékleten és páratartalomban tartja. A kicsapódó verítéket elpárologtatja, így megakadályozza az éjszakai izzadást.
Gyapjú termékeinket gyártó partnerünk tagja a Woolmark Company-nek és rendelkezik Woolmark tanúsítvánnyal, valamint tevékenységük és gyártástechnológiájuk magas színvonalát az ISO 9001:2001 szabvány szerinti minőségbiztosítási és minőségirányítási rendszer is biztosítja.
Általában amikor egy gyapjútakarót hirdetnek, az szinte mindig alacsonyabb sűrűségű gyapjútakaró, így nehezebb összehasonlítani a többi cég áraival. Persze a gyapjú ágynemű sűrűségét nem verik nagydobra. Attól, hogy egy gyapjútakarónak kisebb a sűrűsége, még nem lesz rossz minőségű - csak éppen kevesebb lesz benne a gyapjú… Ha nyári vagy éppen átmeneti megoldást keresünk, akkor ezek a termékek még jók is lehetnek - vagy, ha éppen melegre szoktuk fűteni a lakást.
Általában azonban elmondható, hogy az emberek télen a 5-600 g/m2-es sűrűségű gyapjútakarókat kedvelik a legjobban.
Sokszor csak annyit írnak ki, hogy "gyapjútakaró". Azonban egyáltalán nem mindegy, hogy milyen anyagú az a gyapjútakaró! Már a birka és a bárány gyapjú ágynemű közt is óriási különbségek vannak - a bárány a kis birkát jelenti, aminek az első nyírásából készül a bárány gyapjútakaró -, nem is beszélve a láma, teve, stb... anyagokról!
A bárány gyapjú ágynemű sokkal lágyabb, kevésbé szúrós, mint a birkából készült. Fontos megnézni az alapanyagot, hiszen a birka gyapjútakaró és a bárány gyapjútakaró egészen más árat fog mutatni, az érzésről már nem is beszélve!
Miért fontos a világszerte elismert Woolmark védjegy?
A legrosszabb, amitől tartani lehet, hogy a gyapjú termék nem is gyapjú... A szálak közé műszálat kevernek, vagy ami még rosszabb, az egészet műszálból készítik el!
A hamisítás kiszűrésére van egy egyszerű, de megdöbbentő teszt: meg kell gyújtani!
Na persze nem az egészet. Érdemes kihúzni néhány szálat és meggyújtani, ha égéskor műanyag szag keletkezik, akkor a gyapjú termék csak nevében készült bárányból, ha viszont égett szőr/haj szaga van, akkor eredeti alapanyagokkal van dolgunk!
Azon gyapjú termékek, amelyek el vannak látva Woolmark minősítéssel, biztosan eredeti gyapjúból készülnek!
A Woolmark jelzéssel forgalomba hozott termékek 100%-ban tiszta gyapjúból készülnek. A minőségtanúsító védjegy használata a Nemzetközi Gyapjútitkárság engedélyéhez kötött. A Woolmark védjegy olyan termékeket jelöl, amelyek tiszta élő gyapjúból készülnek, és minőségük, megbízhatóságuk világszerte elismert. A Woolmark védjegyet viselő termékeknek meg kell, hogy feleljenek a Woolmark Company által előírt szigorú minőségbiztosítási szabályoknak. Minden egyes bejegyzett gyapjú termék kategóriára meghatározzák a műszaki követelményeket, és csak azok az engedéllyel rendelkező gyártók használhatják ezt hivatalosan, akik ezeknek az előírásoknak megfelelnek. A Woolmark nem csak egy a gyapjútartalmat jelölő szimbólum, hanem a világ legnagyobb szál minőségbiztosítási rendszerének szerves része. A Woolmark garantálja a gyapjú tartalmat, minőséget, és azt, hogy a Woolmark előírásokat állandóan ellenőrzik a vevői megelégedés érdekében. A licence megszerzéséhez az is szükséges, hogy a gyártó, gyáron belül is jó minőségbiztosítási rendszerrel rendelkezzen.
A doktormatrac.hu tagja a Woolmark szövetségnek. Nyilvántartási számunk: 00001HU04
Termékeink ezáltal folyamatosan ellenőrzött, garantált minőségű gyapjúból készülnek.
A kasmír a világ egyik legdrágább és legértékesebb természetes textilanyaga. Éppen a felhasználási és esztétikai tulajdonságai miatt az egyik legkeresettebb textil. A kasmírból készült termékek nagyon finomak, puhák és kellemes viselni, de megérinteni is őket. A kasmírból készült takarók, párnák sokkal melegebbek, mint a gyapjúból készült termékek. A kasmír tökéletesen megőrzi formáját, nem nyúlik meg, nem veszíti el a színét és megfelelő törődéssel akár évtizedekig is használható.
A kasmírt tengerszint feletti magasságban, egészen a Himalája környékéről szerzik be és a kasmíri kecskék ágyéktájáról fésülik le Kínában és Mongóliában. A kasmíri kecskék szőrzete sűrű és kiválóan védi meg az állatot a sokszor akár -40°C alá csökkenő hőmérsékletben. A nyers kasmírt a tavaszi és a nyári hónapokban fésülik ki és hosszú, kézi feldolgozáson esik át, melynek végeredménye a kasmír fonal. Egyébként tudták, hogy egy átlagos konfekció méretű takaró megszövéséhez 5-7 kecske gyapja szükséges?
A kasmírkecske külső fedőszőrzete durva szálú és 4–20 cm hosszú, átmérője 30–50 μm. Az alsó pehelyszőrzetet alkotó puha, finom szálak (ezeket nevezik általában kasmírnak) 2,5–9 cm hosszúak, vastagságuk 14–20 μm. (A kínai és a mongol kasmírkecske gyapjának átmérője 14,5–17,5 μm között változik, az iráni kecskéé 17,5–19,5 μm.) A kasmírszál mikroszkópi képe a juhgyapjúéhoz hasonlít, de míg a juhgyapjún 100 μm-en 10–12 pikkely van, addig a kasmírgyapjú-szálon csak 6–7.A pikkelyek kevésbé kivehetők, mint a juhgyapjún, de jobban mint az angórán; a kéreg sávozott és több-kevesebb pigmentet tartalmaz, amely meghatározza a gyapjú színét; a szálakban nincs jól megkülönböztethető medulla (belső üreg).
A kasmírgyapjút a szín alapján kézzel osztályozzák. A szál színe legtöbbször szürke vagy sötétbarna, de a fehér és a fekete között sok más színárnyalat is előfordul. Feldolgozás előtt a felszőrt és a pehelyszőrt részben kézzel, részben kártoló és fésülő eljárások kombinációjával szétválasztják. (A felszőr eltávolítása igen fontos, mert a kész ruhadarabba kerülve bőrirritációt okozhat és ezen kívül a fonal lágyságát is ronthatja.) A feldolgozás során a gyapjú mennyisége mintegy a felére csökken. A gyapjúban maradó durva szálak mennyisége döntően meghatározza a gyapjú árát; a legdrágább az a gyapjú, amelyben a legkevesebb durva szőr maradt. A minőségi kasmírgyapjúban kevesebb mint 5% a durva szál, de első osztályúnak az 1%-nál kevesebb durva szálat tartalmazó kasmírpulóver számít. A szálak átmérője a legjobb minőségű juhgyapjúéval vetekszik. (A legfinomabb juhgyapjú-szál átmérője 16 μm körül van.)
650g/m2 sűrűségű, 100%-ban Kashmír kecske gyapjából szőtt, egyenes szálú kashmírgyapjú takaró.
A derékalj méret: 130x200 cm
A gyapjú anyaga állati fehérje, túlnyomórészt aminosavakból felépülő keratin.
A gyapjúszálak az állat bőrén csoportosan (pászmákban) nőnek, több egymás melletti pászmát kötőszálak kapcsolnak össze és fürtöket alkotnak. Ezek a fürtök alkotják a gyapjúbunda építőelemeit. Egy állat bőrfelületén – a fajtától és az egyéb táplálkozási és környezeti tényezőktől függően – 16–130 millió szál van. A gyapjúszálak finomsága, hosszúsága, a lenyírható bunda tömege és az abból nyerhető tiszta gyapjúszál-mennyiség stb. a juhfajtától függ. Egy-egy állatról 3–10 kg gyapjú nyírható le, ennek 30–75%-a hasznosítható textilipari célra. (A fennmaradó rész főleg szennyeződés.) A szálak vastagsága 16–60 μm, a fürthosszúság 40–400 mm között változik, függően a juhfajtától és a bundában való elhelyezkedéstől is. Minél vékonyabbak a szálak, annál finomabb fonal készíthető belőlük. A legfinomabb a merinó fajták gyapja (16–30 μm), a leghosszabb szálú a cheviot (ejtsd: sevió) fajtáké (150–400 mm), a durva gyapjút adó juhok, például a racka fajták szálvastagsága 30–60 μm, fürthosszuk 200–300 mm. A fürthosszúság attól is függ, hogy évente csak egyszer vagy többször nyírták-e a juhokat. A többszöri nyírás a szőrszálak növekedését serkenti, ezért rövidebb, de nagyobb mennyiségű gyapjút eredményezhet.
A gyapjúszálak jellegzetes tulajdonsága, hogy felületük pikkelyes és a szálak hullámosak. A pikkelyes felületnek a nemezelődésnél van fontos szerepe, a hullámosság a fonhatóságot, a nemezelhetőséget, a gyapjúfonalak fedőképességét, a gyapjú meleg tapintását, a sok légzárvány következtében a gyapjúáruk melegtartó képességét befolyásolja nagyon kedvezően. Minél finomabbak a szálak, annál hullámosabbak is: a legfinomabb gyapjúszálakon 1 cm-re 10–13 ívelődés jut, a legdurvábbakon 4–5. A hullámosság folytán a szálak nagyon rugalmasak, a megnyújtott gyapjúszál a terhelés megszűnte után részben azonnal, részben kis idő múlva visszanyeri eredeti hosszát. Ha a terhelés rövid ideig tart, még 30%-os nyúlás esetén sem lép fel maradó alakváltozás.
A gyapjúszálak sűrűsége 1,32 g/cm³, nedvességfelvevő képessége 16% körül van. A gyapjú elég lassan nedvesedik, de lassan is szárad. Jó nedvszívó képességére az is jellemző, hogy még a nagy (akár 40%) nedvességtartalmú szálhalmaz is száraz tapintású, ami a ruházati felhasználásokban kedvező. A szakítóerejére utaló ún. szakítóhossz (ez az az elméleti szálhosszúság, amely alatt a szál saját súlya alatt elszakadna) 9–15 km (összehasonlításul: a nejlonszál szakítóhossza 40–60 km), szakadási nyúlása 30–50%.
A gyapjú igen rossz elektromos vezető és a feldolgozás folyamán könnyen feltöltődik sztatikus elektromossággal, ami nehezítené a fonóipari feldolgozását. Ezért a gyapjúfonodákban igen nagy relatív légnedvességet (70–80%) kell tartani, mert a levegőben levő víz elvezeti az elektromos töltéseket a szálakról és ez megkönnyíti a fonhatóságukat. (A későbbi felhasználásban a gyapjúban meglévő nedvességtartalom következtében a feltöltődés már nem okoz gondot.)
A napfény komoly károsodást okoz a gyapjún, mert anyaga elbomlik, ami szilárdságcsökkenést és elszíneződést okoz. (Emiatt például a juhok hátáról származó gyapjú kevésbé jó minőségű is.) Ugyancsak károsítják a gyapjút a lúgok és az oxidáló szerek. A híg savaknak jól ellenáll, de a tömény savak gyengítik. 100–105 °C-ig a hő nem károsítja, legfeljebb akkor, ha ez a hőmérséklet hosszú ideig hat rá. Meggyújtva a gyapjú jellemző szagot áraszt és göbösödve olvad, a lángból kivéve nem ég tovább.
Megfelelő fizikai feltételek (hő és nedvesség együttes hatása) mellett a gyapjú maradandóan alakíthatóvá válik, ezen alapul a vasalhatósága.
A penészgombák, baktériumok a gyapjút igen könnyen megtámadják. Legveszedelmesebb kártevője a molyhernyó (ruhamoly: Tineola biselliella, takácsmoly: Trichophaga tapetzella).
2006 - 2024 © Pár-Tak Kft | Minden jog fenntartva!
✔ | Alapműködést biztosító sütik | Engedélyezett |
Ezek a sütik elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ezeket nem lehet letiltani. | ||
✖ | Analitikai sütik | Tiltott |
Ezek a sütik segítenek nekünk abban is, hogy javítsuk a felhasználói élményedet a weboldalunkon. Ezek lehetővé teszik számunkra, hogy elemezzük a látogatók viselkedését és javítsuk weboldalunk megjelenését. | ||
✖ | Marketing sütik | Tiltott |
Ezek a sütik lehetővé teszik számunkra, hogy az érdeklődési körödhöz igazított hirdetéseket jelenítsünk meg, és mérjük a velük való interakcióidat. A megjelenő termékek és bannerek jobban tükrözik majd a személyes preferenciáidat. |